Paylaş:

bu-kez-gercekten-inandik

Bu Kez Gerçekten İnandık;

“Normal yollarla hamile kalmama rağmen art arda tekrarlayan ve nedeni bilinemeyen düşükler yaşıyordum. Yaşım ilerlemişti,gebe kalmamda zorlaşmıştı. Daha fazla vakit kaybetmemek ve sağlıklı bir gebelik geçirebilmem için Tüp Bebek tedavisine karar verdik. Yapılan tüm tetkiklere rağmen hiçbir zaman net bilgiye ve olumlu sonuca ulaşamadık. Tamamen umudumuzu kaybettiğimiz anda bir yakınmızın önerisiyle Prof.Dr.Cem Fıçıcıoğlu’yla tanıştık ve o an içimizde kalan çocuk özleminin sonunda gerçekleşeceğine inandık. Bu kez başaracaktık içimden öyle geliyordu.

Cem Beyle yaptığımız görüşmede bağışıklık sistemindeki bozuklukların embriyonun rahime tutunamamasına ve gebeliğin erken dönemde düşükle sonlanmasına yol açabileceğini ve Lenfosit Aşısının bizim durumumuzdaki hastalar için olumlu sonuçlar sağladığını,ve bizdede bu yöntemle tedavi sürecine devam edeceğini iletti.

Hiç tereddüt etmeden tedaviye başladık. İlk lenfosit aşımızı ardından ikinci ve üçüncü lenfosit aşımızı uygulattık. Sonrasında yapılan yumurta toplama işlemi ve 5.günde yapılan embriyo transferimizden sonra heyecanlı bekleyiş başladık  ve beklenen gün gelmişti. Hamilelik testi için kan vermiştim ve sonuç çıkana kadar hastanede bekledim.Geçen 2 saatin sonunda kan tahlilimi alıp ,doktor beyin yanına çıktığımda bana gözün aydın gebelik pozitif dedi.O  an ki duygum tarifsizdi,tabi bir taraftan da endişeli bir durum çünkü yaşadığım düşükler sebebiyle içim bir taraftan da acaba yine böyle bir durumla mı sonlanacak diye. Çok şükür geçen sağlıklı bir gebelik sonrası melek oğlum Sarpa kavuştuk ve şuan tam 50 günlük. Herkesin bu güzel duyguyu yaşaması dileğiyle.

Aysun-Mehmet Balduk  (Sarp Balduk)

 

 

Paylaş:
Siz Yorumlayın Doktorumuz Cevaplasın
Benzer Yazılar