Donmuş Embriyo Transferi

Paylaş:

 

Embriyolarınız daha sonra size transfer edilmek için dondurulabilir. Uzun yıllar embriyolarınız saklanabilir. Donmuş embriyolarla transfer şansınızın azaldığını düşünebilirsiniz ancak bu doğru değildir kaliteli embriyolar dondurulup çözüldüğünde artmiş gebelik şansı verebilir.

Donmuş embriyo transferi doğal siklusta embriyolarınızın dondurulduğu güne uygun olarak seçilecek günde transfer edilebilir.

Birde ilaç verilerek hazırlık dönemi sonrası transfer yapılabilir. Bu süreçte tüm hormonlarınızı baskılamak için bir iğne tedavisi sonrası adet olduğunuzda size östrojen içeren bir tedavi başlanır. Ultrasonla rahim içi kalınlığı ( endometrium kalınlığı) takibi yapılır, bu kalınlığın 7 mm üzerinde olması istenir. Embriyonun dondurulduğu günde dikkate alınarak transfer günü kararlaştırılır.

Embriyolar çözüldükten sonra embriyolog size embriyolarınız çözüldükten sonraki durumları ve kalitesi hakkında bilgi verir. Nadiren embriyolar çözüldüğünde istenilen kalitede değilse transfer yapılmaz.

Dondurulup çözülmüş embriyo transferi farklılık göstermez. Transfer işlemi ağrısız bir işlemdir, size önemli bir rahatsızlık hissi vermez. Ultrason rehberliğinde embriyolarınız rahim içinin en uygun yerine hassas bir şeklide tecrübeli hekim tarafından yerleştirilir. Tutunma süreci 2-3 gün içinde başlar.

 

Paylaş:
Siz Yorumlayın Doktorumuz Cevaplasın
Benzer Yazılar